I Niedziela Adwentu

Adwent głosi nadzieję i napełnia ufnością, że powróci Ten, który już raz do nas przyszedł. Ale potrzebna jest nasza czujność w modlitwie, czujność ożywiona miłością do Boga i bliźniego. Cale nasze życie jest bardziej lub mniej świadomym oczekiwaniem na przyjście Pana, a więc nieustannym Adwentem. Jednak to oczekiwanie nabiera szczególnego charakteru w czasie najbliższych czterech tygodni. Postarajmy się przeżyć ten czas, tak byśmy już tutaj – poprzez Sakramenty i Eucharystię, poprzez miłość okazywaną bliźnim mogli zakosztować cząstki nieba. Dlaczego tak ważna jest miłość? Bo tylko miłość pozwala nam przygotować się na przyjście Pana, bo tylko miłością możemy odpowiedzieć na MIŁOŚĆ.

 

Adwent rozpoczynają słowa Ewangelii mówiące o modlitwie w każdym czasie. Modlitwa przygotowuje nas na PARUZJĘ – POWTÓRNE PRZYJŚCIE Pana na końcu czasów. Człowiek który odrzuca Boga zginie, bo tylko ON przynosi zbawienie. Nie dajmy się porwać i pochłonąć przez przemijające sprawy. Idźmy z głosem Kościoła, który teraz szczególnie zachęca nas do głębszej refleksji nad tajemnicą Chrystusa. Wejdźmy w czas Adwentu z duchową czujnością, aby lepiej przyswoić sobie przeslanie Słowa Bożego. My chrześcijanie musimy być przygotowani na to przyjście, byśmy mogli przyjąć Chrystusa nie tylko jako Dzieciątko w Żłobie, lecz również jako Tego, który nas poprowadzi do innego, wspanialszego życia w Jego Królestwie. Sam Chrystus nas ostrzega „ Uważajcie na siebie, aby wasze serca nie były ociężałe wskutek obżarstwa, pijaństwa i trosk doczesnych, żeby ten dzień nie przypadł na was znienacka” (Łk 21, 34)

 

I właśnie po to byśmy „mogli uniknąć tego wszystkiego, co ma nastąpić i stanąć przed Synem Człowieczym” (Łk 21, 36) ,musimy czuwać, modlić się i pracować, nie tylko dla siebie, ale również nad sobą.

 

Adwent to też czas oczekiwania w ciemnościach, który symbolizuje człowieka pogrążonego w grzechu, szukającego jednak ratunku i światła. Tym światłem jest Maryja, jasna Jutrzenka, Zorza poranna, która błądzących prowadzi ku zbawieniu. To Maryję szczególnie uwielbiamy w Adwencie, zwłaszcza przez nabożeństwo roratnie. Ona jest jakby drabiną Jakubową, po której zeszło na ziemię Zbawienie. Ona w noc betlejemskiego cudu poda nam od żłóbka swego Syna, byśmy napełnieni Jego łaskami, szli przez życie ku wiekuistemu szczęściu.

 

Przed nami już kolejne w naszym życiu Boże Narodzenie. Zapewne ogarnie nas szał zakupów, wielkie sprzątanie, gotowanie, wygrzebana gdzieś z kąta choinka i pięknie nakryty stół wigilijny. Spodziewamy się gości. Wszystko gotowe. Ale czy na pewno? Czy będziemy gotowi przyjąć najważniejszego Gościa?    

                                                                                                                                                                                                                               LM

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Rzymskokatolicka Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa, Katowice - Murcki, siedziba: Katowice, Gliwicka 234/112.